AMAZING SEASON! GOOD JOB GUYS

Fencers Club - Y10 women’s foil Alex Lambrechts 2nd place Emily Cascone 5th place Mariia Yurkova 6th place  May 26th 2019

Fencers Club - Y10 women’s foil
Alex Lambrechts 2nd place
Emily Cascone 5th place
Mariia Yurkova 6th place

May 26th 2019

Fencers Club - Y8 mixed Ethan Mo top 16  May 26th 2019

Fencers Club - Y8 mixed
Ethan Mo top 16

May 26th 2019

Fencers Club - Y10 women’s foil Alex Lambrechts 2nd place Emily Cascone 5th place Mariia Yurkova 6th place  May 26th 2019

Fencers Club - Y10 women’s foil
Alex Lambrechts 2nd place
Emily Cascone 5th place
Mariia Yurkova 6th place

May 26th 2019

Fencers Club - Y12 women’s foil Xeta Devlin 9th place   May 26th 2019

Fencers Club - Y12 women’s foil
Xeta Devlin 9th place

May 26th 2019

Fencers Club - Y10 men’s foil Henry Woodcock 7th place   May 26th 2019

Fencers Club - Y10 men’s foil
Henry Woodcock 7th place

May 26th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y10 women’s foil Sara Amr Hossny 1st place  Emily Cascone 3rd place  Alex Lambrechts 3rd place  Alma Kreimer 15th place  May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y10 women’s foil
Sara Amr Hossny 1st place
Emily Cascone 3rd place
Alex Lambrechts 3rd place
Alma Kreimer 15th place

May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y12 women’s foil Xeta Devlin 8th place Sara Amr Hossny 5th place Emily Cascone 6th place   May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y12 women’s foil
Xeta Devlin 8th place
Sara Amr Hossny 5th place
Emily Cascone 6th place

May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y14 men’s foil Jacob Guo 3rd place Sebastian Garcia 3rd place  May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y14 men’s foil
Jacob Guo 3rd place
Sebastian Garcia 3rd place

May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y12 women’s foil Sara Amr Hossny 5th place Emily Cascone 6th place Xeta Devlin 8th place  May 19th 2019

MFC LIBERTY CUP 2019 - Y12 women’s foil
Sara Amr Hossny 5th place
Emily Cascone 6th place
Xeta Devlin 8th place

May 19th 2019

MISSION SYC Y10 Emily Cascone 6th place  earning national point May 3rd 2019

MISSION SYC Y10
Emily Cascone 6th place
earning national point
May 3rd 2019

FC YOUTH Y8 (Chamley-Watson Cup) Sara Amr Hosnny 3rd place Emily Cascone 11th place April 28th 2019

FC YOUTH Y8 (Chamley-Watson Cup)
Sara Amr Hosnny 3rd place
Emily Cascone 11th place
April 28th 2019

FC YOUTH Y10 (Chamley-Watson Cup) Emily Cascone 1st place Sara Amr Hosnny 3rd place Alexandra Lambrechts 8th place April 28th 2019

FC YOUTH Y10 (Chamley-Watson Cup)
Emily Cascone 1st place
Sara Amr Hosnny 3rd place
Alexandra Lambrechts 8th place
April 28th 2019

NJFA Regional YOUTH Y10 Emily Cascone 3rd place  March 9th 2019

NJFA Regional YOUTH Y10
Emily Cascone 3rd place

March 9th 2019

Brooklyn Youth 12 Sebastian Garcia 1st place  March 2nd 2019

Brooklyn Youth 12
Sebastian Garcia 1st place

March 2nd 2019

Brooklyn Youth 10 Henry Woodcock 3rd place Emily Cascone 3rd place March 2nd 2019

Brooklyn Youth 10
Henry Woodcock 3rd place
Emily Cascone 3rd place
March 2nd 2019

Fencers Club YOUTH Y12 Sebastian Garcia 3rd place  February 24th 2019

Fencers Club YOUTH Y12
Sebastian Garcia 3rd place

February 24th 2019

Brooklyn Youth Tournament  Sebastian Garcia 2nd place Y12 mixed January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament
Sebastian Garcia 2nd place Y12 mixed
January 13th 2019

Fencers Club YOUTH Y10 Emily Cascone 3rd  February 24th 2019

Fencers Club YOUTH Y10
Emily Cascone 3rd

February 24th 2019

Brooklyn Youth Tournament  Emily Cascone 3rd place Y10 mixed Robert Gofman 5th place Y10 mixed January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament
Emily Cascone 3rd place Y10 mixed
Robert Gofman 5th place Y10 mixed
January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament  Emily Cascone 2nd place Y8 mixed Julien Taber 7th place Y8 mixed January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament
Emily Cascone 2nd place Y8 mixed
Julien Taber 7th place Y8 mixed
January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament  Sebastian Garcia 2nd place Y12 mixed January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament
Sebastian Garcia 2nd place Y12 mixed
January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament  Emily Cascone 2nd place Y8 mixed Julien Taber 7th place Y8 mixed January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament
Emily Cascone 2nd place Y8 mixed
Julien Taber 7th place Y8 mixed
January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament  Emily Cascone 3rd place Y10 mixed Robert Gofman 5th place Y10 mixed January 13th 2019

Brooklyn Youth Tournament
Emily Cascone 3rd place Y10 mixed
Robert Gofman 5th place Y10 mixed
January 13th 2019

Fencers Club Youth Tournament  Emily Cascone 2nd place Y8 mixed December 9th 2018

Fencers Club Youth Tournament
Emily Cascone 2nd place Y8 mixed
December 9th 2018

Fencers Club Youth Tournament  Emily Cascone 3rd place Y10 women’s December 9th 2018

Fencers Club Youth Tournament
Emily Cascone 3rd place Y10 women’s
December 9th 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Sebastian Garcia 1st place men’s December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Sebastian Garcia 1st place men’s
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Emily Cascone 2nd place mixed December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Emily Cascone 2nd place mixed
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Jackson Widoff-Woodson 5th place Y10 men’s Robert Gofman 8th place Y10 men’s December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Jackson Widoff-Woodson 5th place Y10 men’s
Robert Gofman 8th place Y10 men’s
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Alex Lambrechts 8th place Y10 women’s Emily Cascone 3rd place Y10 women’s December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Alex Lambrechts 8th place Y10 women’s
Emily Cascone 3rd place Y10 women’s
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Alex Lambrechts medallist Y10 women’s December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Alex Lambrechts medallist Y10 women’s
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Jackson Widoff-Woodson 5th place Y10 men’s Robert Gofman 8th place Y10 men’s December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Jackson Widoff-Woodson 5th place Y10 men’s
Robert Gofman 8th place Y10 men’s
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  TEAM Y10 South Brooklyn Fencing  December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
TEAM Y10 South Brooklyn Fencing
December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth  Emily Cascone 2nd place Y8 mixed December 2nd 2018

Manhattan Fencing Center Youth
Emily Cascone 2nd place Y8 mixed
December 2nd 2018

SYC Y8 women’s foil  Emily Cascone 1st place November 25th 2018

SYC Y8 women’s foil
Emily Cascone 1st place
November 25th 2018

BROOKLYN YOUTH Y10 Julius Goldberg 3rd place Jackson Widoff-Woodson 3rd place Emily Cascone 6th place Teddy Goldberg 9th place Alex Lambrechts 10th place  Robert Gofman 13th place  September 23th 2018

BROOKLYN YOUTH Y10
Julius Goldberg 3rd place
Jackson Widoff-Woodson 3rd place
Emily Cascone 6th place
Teddy Goldberg 9th place
Alex Lambrechts 10th place
Robert Gofman 13th place
September 23th 2018

BROOKLYN YOUTH Y12 Sebastian Garcia 1st place  September 23th 2018

BROOKLYN YOUTH Y12
Sebastian Garcia 1st place

September 23th 2018

BROOKLYN YOUTH Y8 Emily Cascone 1st place  September 23th 2018

BROOKLYN YOUTH Y8
Emily Cascone 1st place

September 23th 2018

GFA Y10 Sebastian Garcia 8th place Robert Gofman 27th place Emily Cascone 8th place  june 3th 2018

GFA Y10
Sebastian Garcia 8th place
Robert Gofman 27th place
Emily Cascone 8th place
june 3th 2018

FC YOUTH Y10 (Chamley-Watson Cup) Sebastian Garcia 3rd place April 29th 2018

FC YOUTH Y10 (Chamley-Watson Cup)
Sebastian Garcia 3rd place
April 29th 2018

FC YOUTH Y8 (Chamley-Watson Cup) Emily Cascone 2nd place April 29th 2018

FC YOUTH Y8 (Chamley-Watson Cup)
Emily Cascone 2nd place
April 29th 2018

FC YOUTH Y10 (Chamley-Watson Cup) Sebastian Garcia 3srd place April 29th 2018

FC YOUTH Y10 (Chamley-Watson Cup)
Sebastian Garcia 3srd place
April 29th 2018

10th Barbara Lynch Charity RYC Sebastian Garcia 6th place December 17th 2017

10th Barbara Lynch Charity RYC
Sebastian Garcia 6th place
December 17th 2017

10th Barbara Lynch Charity RYC Sebastian Garcia 6th place December 17th 2017

10th Barbara Lynch Charity RYC
Sebastian Garcia 6th place
December 17th 2017

BROOKLYN YOUTH Y10 Sabine Sarefield 3rd place March 6th 2016

BROOKLYN YOUTH Y10
Sabine Sarefield 3rd place
March 6th 2016

SYC Y8 women’s foil  Emily Cascone 1st place November 25th 2018

SYC Y8 women’s foil
Emily Cascone 1st place
November 25th 2018

FC YOUTH Y10 Sebastian Garcia 3rd place January 21st 2018

FC YOUTH Y10
Sebastian Garcia 3rd place
January 21st 2018

FC YOUTH Y10 Sebastian Garcia 1st place January 21st 2018

FC YOUTH Y10
Sebastian Garcia 1st place
January 21st 2018

BROOKLYN YOUTH Y8 Harold Sarefield 2nd place October 2nd 2016

BROOKLYN YOUTH Y8
Harold Sarefield 2nd place
October 2nd 2016

FC YOUTH Y8  Harold Sarefield 3srd place November 20th 2016

FC YOUTH Y8
Harold Sarefield 3srd place
November 20th 2016

FC YOUTH Y10 Sebastian Garcia 1st place January 21st 2018

FC YOUTH Y10
Sebastian Garcia 1st place
January 21st 2018

GFA YOUTH Y8 Emily Cascone 5th place  October 1st 2017

GFA YOUTH Y8
Emily Cascone 5th place
October 1st 2017

FC YOUTH Y10 Sebastian Garcia 3rd place  November 20th 2016

FC YOUTH Y10
Sebastian Garcia 3rd place
November 20th 2016

FC YOUTH Y8 Emily Cascone 5th place October 29st 2017

FC YOUTH Y8
Emily Cascone 5th place
October 29st 2017